O nas

Wizja i misja Hodowli Diamentowa Magia FCI

Założycielka Hodowli Diamentowa Magia to KARMEN suczka krótkowłosa  Białego Owczarka Szwajcarskiego o  średniej wielkości, mocnej budowie, ale arystokratycznym wyglądzie. Karmen jest ruchliwa, zwinna, szybka, bardzo inteligentna, lubiąca szkolenie i pracę z przewodnikiem, lubiąca aktywność, zabawę, zmotywowana na nagrody, bardzo przywiązana do swojej ludzkiej rodziny, lubiąca dzieci, otaczająca je opieką i pilnująca jak własnych dzieci. Karmen jest suczką która uwielbia pływać w morzu, jeziorze, lubi wyzwania i trudności które wymagają wysiłku intelektualnego, żeby je pokonać – ciekawi ją skomplikowany sport,  jest chętna do startów w zawodach Rally-O i  wszelkiej pracy sportowej, uczestniczy w naszym programie  aktywnej  DOGOTERAPII dla pacjentów z problemami psychologicznymi. W stosunku do innych psów jest spokojna , tolerancyjna, stanowczo stawia granice szanując własny i innych psów dystans – jasno i kulturalnie komunikuje z kim chce się  spotykać i w jakiej odległości. Rozumie wiele zdań, pamięta znaczenie złożeń kilku słów – odnosi się czasem wrażenie, że używa języka „niewerbalnego” na poziomie komunikatywnym. Powodem decyzji o rozpoczęciu pracy hodowlanej, była chęć pozostawienia sobie pasa będącego kontynuacją tej linii, przekazania dalej jej cech i wyjątkowych predyspozycji szkoleniowych. Dla nas idealny pies to aktywny towarzysz, który pomaga w czynnościach dnia codziennego, a ponieważ dużo pracujemy i dużo podróżujemy to Karmen została psem pracującym  – pracującym Diamentem. Ponieważ wiele spotkanych na naszej drodze osób podziwiało inteligencję i charakter Karmen, co więcej, deklarowali oni chęć posiadania psa po Karmen  – podjęliśmy wysiłek założenia hodowli i tak z zauroczenia białą panną powstała Hodowla Białego Owczarka Szwajcarskiego Diamentowa Magia FCI. Nazwa hodowli nawiązuje do Poradni Zdrowia Psychicznego Diamed w której Karmen pracuje.
Według nas wymarzony  Biały Owczarek jest zdrowym, silnym, psem średniej wielkości (choć nam zawsze podobają się te większe ), prawidłowo zbudowanym zgodnie z wzorcem rasy, posiadającym instynkty właściwe dla tej rasy i jak to u owczarków w genach – chęć do pracy. Biały Owczarek Szwajcarski jest psem rodzinnym, łagodnym wobec bliskich, towarzyskim, spokojnym w domu, ufnym wobec domowników, natomiast potrafi być psem stróżującym i nie jest nadmiernie ufny do obcych. Akceptuje osoby poznane. Pies którego chcemy hodować to taki, który łatwo się uczy różnorodnych rzeczy, jest więc psem wszechstronnym, idealnym dla osób które zamierzają próbować różnych aktywności z psem albo nie mają jeszcze sprecyzowanych celów sportowych – bo jeśli takie mają to warto szukać hodowli z których psy zdobywają wyniki w danym sporcie. BOS z Diamentowej Magii jest w naszych planach  psem energicznym,  aktywnym i lubiącym pracę z człowiekiem,  a jego eksterier jest doskonały zgodnie ze standardem rasy,  posiada czarną pigmentację i białą długowłosa lub krótkowłosą szatę.
MISJA HODOWLI
 W naszym programie hodowlanym koncentrujemy się na uzyskiwaniu psów zdrowych z odpowiednim  charakterem i zdolnościami do pracy, a dopiero potem na wyglądzie ( pomimo to jak widać nasze BOSY są przepiękne ). Uważamy, że psy z problemami zdrowotnymi nie będą mogły pracować ani towarzyszyć w oczekiwany sposób swoim właścicielom. Dlatego dobierając rodziców miotów staramy się zrobić co możliwe, aby zminimalizować ryzyko obciążeń genetycznych przenoszenia chorób czy nieużytkowych cech charakteru. Podczas odchowu szczeniąt posługujemy się wiedzą medyczną i psychologiczną, którą na co dzień od ponad 20 lat wykorzystujemy w medycynie w pracy zawodowej z ludźmi. Szczenięta wychowują się w domu w którym nasze psy mieszkają razem z nami. Przygotowując maluchy na nowe wyzwania od pierwszych dni życia dbamy o ich rozwój emocjonalny i psychofizyczny, stymulację zmysłów, integrację sensoryczną,  socjalizację i odwrażliwianie na bodźce mogące w dorosłym życiu stanowić problem dla funkcjonowania w społeczności. Rodziny dla naszych szczeniąt dobieramy rozważnie, zwracając uwagę na cel posiadania psa i planowane w przyszłości aktywności – dlatego może zdarzyć się, że na szczeniaka będzie trzeba dłużej czekać, ponieważ akurat w spodziewanym miocie nie pojawi się szczenię pasujące do Waszej wizji. Niecierpliwym jesteśmy w  stanie polecić inne dobre hodowle, gdzie na pewno znajdziecie upragnionego towarzysza. Właścicielom psów z Diamentowej Magii służymy radą i pomocą na dalszym etapie wychowania i szkolenia szczeniąt, umożliwiamy pracę w aktywnej dogoterapii. Z racji sposobu pracy i ukończonych szkoleń dysponujemy bazą specjalistów pomocy weterynaryjnej, behawioralnej, czy szkoleniowej na terenie całego kraju – oraz własną rada. 
Zapraszamy do kontaktu mailowego (rodzaj wykonywanej pracy uniemożliwia nam swobodny kontakt telefoniczny, hodowla jest pasją a nie pracą, zatem oddzwonimy lub odpiszemy w pierwszym wolnym terminie).
Pytania i zgłoszenia prosimy wysyłać na maila :  kontakt@psychoterapia-zdrowie.pl
tel: 605 319 650
Anna Jankowiak